54-letnia farmaceutka wydawała leki mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana przez tucholskich policjantów. Po wytrzeźwieniu może usłyszeć nawet dwa zarzuty.
Rzecznik Praw Pacjenta wystąpił do Ministerstwa Zdrowia o wykładnię przepisów ustawy z dnia 8 kwietnia 2010 o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
26 listopada prezydent Bronisław Komorowski podpisał uchwaloną 22 października nowelizację ustawy o zakładach opieki zdrowotnej.
Senat na 66. posiedzeniu (24-25 listopada) wprowadził 1 poprawkę - doprecyzowującą - do nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, uchwalonej 29 października przez Sejm na podstawie projektu wniesionego przez rząd.
Przewodniczący towarzystw lekarskich, przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz członkowie zarządu Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi spotkali się 23 listopada na konferencji poświęconej ocenie pakietu ustaw zdrowotnych.
"Nie do zaakceptowania jest widoczne w projekcie ustawy uznanie działalności leczniczej za jeden z rodzajów działalności gospodarczej, poddanych zwykłym prawom wolnego rynku" - uznali sygnatariusze wspólnego stanowiska podpisanego 19 listopada w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej.
24 listopada Sejmowa Komisja Zdrowia postanowiła o przeprowadzeniu wysłuchania publicznego w odniesieniu do rządowego projektu ustawy o działalności leczniczej.
20 listopada weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 października 2010 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.
22 listopada Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku wszczęła śledztwo w sparwie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu obywatelki Szwecji w nastepstwie zabiegu operacyjnego przeprowadzonego 2 sierpnia br. w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku.
Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji zewnętrznych projekt nowelizacji ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 179, poz. 1485, z późn. zm.).
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.