Aktualności

  • MZ opublikowało projekt rozporządzenia o znoszeniu ograniczeń związanych z COVID-19

    W związku z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia opublikowało w czwartek na swoich stronach projekt rozporządzenia. Uwagi można zgłaszać do piątku 15 maja do godz. 15.00.

  • Senat za poszerzeniem wsparcia dla personelu medycznego

    Senat opowiedział się w za poszerzeniem wsparcia dla personelu medycznego walczącego z epidemią COVID-19.

  • Trudniej o testy w kierunku COVID-19

    Ograniczenie możliwości wykonania komercyjnych testów na obecność SARS-CoV-2, a przez to osłabienie liczby wykonywanych testów w ogóle – to najważniejsze zastrzeżenia Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka do projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. standardu organizacyjnego laboratoriów COVID.

  • Inspektorzy sanitarni będą mogli kierować do izolatoriów

    Inspektorzy sanitarni również będą mogli kwalifikujące się osoby kierować do izolatoriów, by usprawnić ten proces – wynika z opublikowanej w Dzienniku Ustaw nowelizacji rozporządzenia ws. standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach.

  • Minister Szumowski składa poprawki do projektu PiS

    W czasach epidemii, zgodnie z moimi rekomendacjami musimy mieć możliwość powszechnego głosowania korespondencyjnego. Ważne więc, by każdy miał optymalnie dużo czasu na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego – uważa Łukasz Szumowski.

  • Konsolidacja walki z uzależnieniami

    Do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów traf ił projekt ustawy o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw, który ma na celu wykreowanie jednego podmiotu, który będzie prowadził działalność w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów związanych z uzależnieniami.

  • MZ: w tym tygodniu rozporządzenie dot. komercyjnych badań diagnostycznych

    W tym tygodniu ukaże się rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia dopuszczające możliwość przeprowadzania komercyjnych badań diagnostycznych wykrywających koronawirusa – zapowiedział w czasie konferencji prasowej w czwartek Wojciech Adrusiewicz, rzecznik prasowy resortu zdrowia.

  • Udostępnianie dokumentacji medycznej w czasie pandemii

    Obowiązujące przepisy umożliwiają udostępnianie dokumentacji medycznej drogą elektroniczną zarówno pacjentom, jak i ich przedstawicielom ustawowym bądź osobom upoważnionym. Zatem osoby starsze, które w okresie pandemii chcą pozyskać taką dokumentację bez składania wizyty w placówce ochrony zdrowia, a same nie dysponują niezbędnymi środkami technicznymi, mogą skorzystać z pośrednictwa innych osób. Muszą tylko do tego je upoważnić.

  • Koronerów nadal brak

    Ich zadania mieli wypełniać koronerzy. Tych nadal brak. Jak wynika z sondy "DGP", pomimo obowiązku nie wszystkie województwa powołały osoby, które mają stwierdzać śmierci związane z COVID-19 - pisze w czwartkowym wydaniu dziennik.

  • Potrzebne doprecyzowanie przepisów dotyczących wydawania kart zgonów podczas pandemii

    „W tej chwili pracujemy nad ustaleniem limitu wysokości stawki za wydanie karty zgonu” - poinformowała wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko

9077 artykułów - strona 330 z 908
Konferencje MP
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.