Była ordynator oddziału neurologii szpitala w Sanoku Agata Ś. została oskarżona o przyjmowanie łapówek. Podkarpacki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej zarzucił jej łącznie 74 przestępstwa korupcyjne. Wraz z lekarką oskarżono 39 pacjentów.
Świadczenia szpitalne będą lepiej wycenione. Dzięki podwyżce wartości punktu o 2 zł (z 52 na 54 zł) do szpitali trafi ponad 600 mln zł więcej. NFZ przekazał do konsultacji zewnętrznych projekty zarządzeń prezesa Funduszu w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne, leczenie ambulatoryjne i inne.
Projekt ustawy o minimalnych wynagrodzeniach dla pracowników ochrony zdrowia został przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów. To oznacza, że rząd, teoretycznie, może się nim zająć nawet na najbliższym posiedzeniu.
Z inicjatywy frakcji Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w litewskim Sejmie w kwietniu, po kilkuletniej przerwie, wznowiono debatę o zakazie aborcji.
Prezydent podpisał w czwartek ustawę wprowadzającą sieć szpitali. Nie mogło być mowy o zaskoczeniu, bo to jeden z najważniejszych projektów ministra zdrowia, pierwsza z ustaw zmieniających system ochrony zdrowia.
27 lutego Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko 4 osobom podejrzanym o wręczenie łapówek inspektorom Kontroli Skarbowej w Szczecinie i pracownikowi Urzędu Kontroli Skarbowej w Szczecinie oraz pracownikowi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.
20 marca Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód wszczęła postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach wytwarzanych przez członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
11 kwietnia Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów.
Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET apelują do senatorów o odrzucenie ustawy - Prawo farmaceutyczne. Zdaniem przedsiębiorców przyczyni się ona bowiem do powolnej likwidacji aptek, nienależących do farmaceutów, w tym sieci aptecznych, które staną się przedsiębiorstwami bez wartości i bez przyszłości.
Nowelizacja przewiduje m.in. wprowadzenie ustawowego prawa do leczenia bólu dla wszystkich pacjentów, a nie jak do tej pory jedynie pacjentów w stanie terminalnym.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.