Aktualności

  • Ustawa podpisana przez prezydenta

    Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 28 października 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19.

  • Wojewodowie wybiorą rezydentom szpital na specjalizację

    Pięć tys. lekarzy będzie mogło być skierowanych przez wojewodów do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w innej jednostce niż ta, którą wybrali i do której po spełnieniu kryteriów się zakwalifikowali. Lekarze mówią o „niewolnictwie”, a rozporządzenie oprotestowuje samorząd lekarski.

  • Prezes NRL: część medyków nadal bez dodatków

    Część pracowników medycznych przeciążonych pracą nie będzie uprawniona do podwyższonego wynagrodzenia – podnosi prezes NRL Andrzej Matyja, komentując decyzję o przyznaniu 100 proc. dodatku medykom walczącym z koronawirusem.

  • Opublikowano rozporządzenie ws. automatycznej kwarantanny

    Osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe z osobą, u której stwierdzono koronawirusa, jest obowiązana poddać się kwarantannie, decyzji organu inspekcji sanitarnej nie wydaje się - wynika z rozporządzenia, które opublikowano w poniedziałek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

  • Co dalej z przepisami antyaborcyjnymi?

    Wbrew zapowiedziom wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. dopuszczalności aborcji z powodu podejrzenia trwałego uszkodzenia płodu nie został opublikowany – termin był wyznaczony na 2 listopada. W koalicji rządzącej trwa poszukiwanie sposobu wyjścia z politycznie trudnej sytuacji.

  • Dłuższa lista uprawnionych do dodatku covidowego, wyższy limit

    Od 1 listopada 2020 roku dodatkowe wynagrodzenie w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 będą otrzymywać dodatkowo: personel SOR, izb przyjęć, zespołów ratownictwa medycznego oraz diagności laboratoryjni. Maksymalna wysokość dodatku wynosi 15 tysięcy złotych.

  • Polecenie MZ ws. dodatkowego świadczenia dla walczących z COVID-19

    Minister Adam Niedzielski wydał polecenie prezesowi NFZ, by każda osoba z personelu medycznego walcząca z COVID-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych, otrzymała o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego.

  • "Ignorancja i totalny brak zrozumienia"

    Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z oburzeniem i rozgoryczeniem przyjęło informację o złożeniu przez grupę posłów Klubu Prawo i Sprawiedliwość projektu zmieniającego zapisy, których celem jest odebranie wyższego wynagrodzenia pracownikom medycznym.

  • Prezydent składa projekt zmian w ustawie aborcyjnej

    Prezydent Andrzej Duda zgłosi swój projekt zmian w ustawie aborcyjnej, który oznacza zawężenie interpretacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

  • Opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki dla uczelni medycznych

    W czwartek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka uwzględniające możliwość dokonania zmian w programie studiów w podmiotach leczniczych lub służbach sanitarno-epidemiologicznych w ramach realizowanych przez nie zadań zw. z epidemią.

9077 artykułów - strona 309 z 908
Konferencje MP
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.