Aktualności

  • OZZL o szkodliwych skutkach ustawy mającej na celu „zapewnienie kadr medycznych”

    Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zdecydowanie negatywnie ocenia przyjętą właśnie przez parlament ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych.

  • PharmaNET: ustawa o zawodzie farmaceuty tak, ale w kształcie przyjętym przez Senat

    Przedstawiciele branży skupiającej blisko 38 proc. wszystkich aptek w Polsce zwrócili się z apelem do posłów, którzy zajmą się ponownie ustawą o zawodzie farmaceuty, by przyjęli ją w kształcie proponowanym przez Senat – wynika z komunikatu prasowego przekazanego przez Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

  • Prezes NRL: ustawa o zatrudnianiu lekarzy spoza UE zagrożeniem dla pacjentów

    Ustawa forsuje rozwiązania nieprzemyślane, nieuzasadnione, a zarazem bardzo niebezpieczne dla polskiego systemu opieki zdrowotnej i dla pacjentów – napisał w liście otwartym do społeczeństwa oraz lekarzy Prezes NRL prof. Andrzej Matyja.

  • Czego nie "skonwalidowano" w ustawie

    Podstawa prawna prowadzenia przez inspekcję sanitarną kontroli przepisów epidemicznych nie została wyeliminowana – powiedział w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, komentując doniesienia medialne. Redakcyjnie oczywiście zostanie to wkrótce poprawione - dodał.

  • "Nowe przepisy rozwiewają wątpliwości dot. nakazu zakrywania nosa i ust"

    Nowe przepisy rozwiewają wątpliwości dotyczące nakazu zakrywania nosa i ust; dla mnie jest oczywistym, że taki nakaz jest - powiedział dr Mariusz Filipek z Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Chodzi o zapisanie podstawy prawnej do jego wydania w ustawie.

  • MZ: do 17 grudnia medycy otrzymają dodatki

    Najpóźniej do 17 grudnia personel medyczny zaangażowany w leczenie chorych na COVID-19 otrzyma dodatki do wynagrodzenia - zapewnił w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że zwiększone wynagrodzenia są naliczane od początku listopada.

  • Obowiązek zakrywania ust i nosa w pracy

    Do 27 grudnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba - wynika z obowiązującego od soboty rozporządzenia Rady Ministrów. Pracodawca nadal jest zobowiązany zapewnić rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.

  • Prezydent podpisał ustawę ws. dodatków

    Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która przewiduje, że dodatki za pracę przy COVID-19 będą otrzymywać jedynie medycy skierowani do niej przez wojewodę - wynika z komunikatu Kancelarii Prezydenta.

  • Opublikowano nowelę tzw. ustawy covidowej

    Opublikowano uchwaloną w październiku nowelę tzw. ustawy covidowej zakładającą m.in. dodatki dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia zaangażowanych w walkę z epidemią COVID-19. W sobotę parlament opuściła kolejna nowelizacja, która ogranicza dodatki tylko do tych, których do pracy skierował wojewoda.

  • Sejm za dodatkami jedynie dla medyków skierowanych do pracy przez wojewodę

    Sejm opowiedział się w sobotę za tym, by dodatki w wysokości 100 proc. wynagrodzenia przysługiwały jedynie tym pracownikom medycznym, którzy są zaangażowani w leczenie chorych na COVID-19, ale zostali do tej pracy skierowani przez wojewodę.

9077 artykułów - strona 304 z 908
Konferencje MP
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.