Trzeba precyzyjnie uregulować sprawę oświadczeń woli pacjenta co do procedur medycznych, gdyby w przyszłości był niezdolny do jej wyrażenia.
Białostocka prokuratura, po zawiadomieniu organizacji pro-life, sprawdza, jak przerywano ciąże po 22 października ub. roku, tj. po ogłoszeniu, ale na długo przed publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów antyaborcyjnych – podaje poniedziałkowy „Dziennik Gazeta Prawna”.
Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia dot. „mafii lekowej". Liczący 750 stron akt oskarżenia obejmuje 26 osób, wśród których 12 oskarżonych jest tymczasowo aresztowanych.
W dobie pandemii COVID-19 wszyscy są zgodni co do tego, że służba zdrowia potrzebuje uzdrowienia. O działaniach rządu związanych z reformą systemu zdrowia rozmawiali członkowie Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej sejmiku województwa mazowieckiego.
Nawet kilkaset wezwań do zapłaty należnego dodatku covidowego znaleźli na swoich biurkach zarządzający szpitalami, które odmawiają pracownikom medycznym wypłaty należnych dodatków covidowych.
Według oficjalnych danych już ponad półtora miliona Polaków przechorowało COVID-19. Dla wielu z nich to jednak dopiero początek problemów. Powodem jest niejasny status ozdrowieńców i niedostrzeganie przez rząd tej grupy - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca uwagę na pilną potrzebę zmiany przepisów regulujących wykonywanie zawodu przez lekarzy i lekarzy dentystów, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów na kierunku lekarskim lub lekarsko-dentystycznym wydany przez polską szkołę wyższą i ukończyli staż podyplomowy, ale nie uzyskali prawa wykonywania zawodu lekarza z powodu niezłożenia z wynikiem pozytywnym LEK albo LDEK.
Po 250 tys. zł zadośćuczynienia mają otrzymać rodzice, a po 50 tys. zł trójka rodzeństwa i babcia sześciomiesięcznej Zosi, która zmarła w marcu 2015 r. po błędnym podaniu leku przez pielęgniarkę z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (GCZD).
Sejmowa Komisja Zdrowia przyjęła Sprawozdanie dot. przestrzegania praw pacjenta w Polsce w 2019 r. – Świadomość społeczna rośnie. Każdy powinien znać swoje prawa – podkreślił Bartłomiej Chmielowiec.
Na polskiej granicy wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Jednak od 15 stycznia zmieniły się zasady zgłaszania się na obowiązkową dziesięciodniową kwarantannę po wjeździe do Polski.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.