Mamy już pierwsze sygnały o nieprawidłowościach w realizacji podwyżek – poinformował Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.
Ustawa o minimalnych wynagrodzeniach zakłada dwie zmiany, o które walczyło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych – wymienienie opiekuna medycznego z nazwy w tabeli współczynników pracy oraz zwiększenie współczynnika z 0,73 do 0,86, co daje podwyżkę o ponad 1000 zł brutto – zaznacza OSOM.
Wojewódzcy inspektorzy farmaceutyczni sprawują nadzór nad przestrzeganiem przepisów prawa farmaceutycznego nie tylko w zakresie działalności reklamowej aptek, ale także supermarketów, sklepów ogólnodostępnych, drogerii i innych miejsc, w których sprzedawane są produkty lecznicze.
Placówki posiadające kontrakt z NFZ mogą w tym roku otrzymać nie 7 mld zł z przeznaczeniem na podwyżki, a nawet 9 mld zł. Plus dodatkowy miliard złotych z tytułu dodatku „inflacyjnego”. MZ i NFZ przygotowują na lipiec operację aneksowania umów.
1 Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu w dniu 27 czerwca 2022 r skierował do Sądu Okręgowego we Wrocławiu Wydział III Karny akt oskarżenia przeciwko Ferdynandowi G.(lat 71).
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o medycynie laboratoryjnej, przedłożony przez ministra zdrowia.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw – poinformowało biuro prasowe KPRP.
Projekty ustaw o jakości w ochronie zdrowia oraz o restrukturyzacji i modernizacji szpitalnictwa będą procedowane w tej kadencji rządu – zapewnił Adam Niedzielski. Szef resortu zdrowia stwierdził, że nie wie, skąd biorą się "plotki" o zaniechaniu prac nad ustawami.
Uaktualnienie zakresu czynności medycyny laboratoryjnej i określenie zasad kształcenia przeddyplomowego, przygotowującego do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego, przewiduje projekt ustawy o medycynie laboratoryjnej, którym na wtorkowym posiedzeniu zajmie się rząd.
Sąd Najwyższy USA orzekł w piątek, że amerykańska konstytucja nie gwarantuje prawa do aborcji, a sprawa regulacji aborcji leży w gestii władz stanowych. Sąd odwrócił tym samym dotychczasowy stan prawny obowiązujący od 1973 roku i precedensowej decyzji w sprawie Roe przeciwko Wade.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.