W piątek 16 grudnia Naczelna Rada Lekarska zmieniła uchwałę dotyczącą składek członkowskich dla lekarzy i lekarzy dentystów.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw. Ustawa stanowi realizację inicjatywy legislacyjnej prezydenta.
Sejm zaakceptował w czwartkowym bloku głosowań sześć przyjętych przez Senat poprawek do ustawy, zgodnie z którą po przekształceniu Centralnego Szpitala Klinicznego CSK Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstanie Państwowy Instytut Medyczny MSWiA
Do konsultacji trafił projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia uchylającego rozporządzenie w sprawie uproszczonego wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne przysługujące comiesięcznie w przypadku kontynuacji zlecenia.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej powiedział MP.PL, że lekarze nie zgadzają się na ewidentne próby wmieszania ich w uszczuplanie wydatków na zdrowie.
Ustawa trafi teraz na biurko prezydenta. Co zrobi Andrzej Duda? Jest kilka powodów formalnych, dla których głowa państwa powinna ustawę zawetować lub skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego.
Senat odrzucił w całości nowelizację ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.
Szeroko zakrojona akcja edukacyjna, powołanie Kancelarii Rzecznika Praw Lekarza, a także jeszcze większe wsparcie prawne dla lekarzy i lekarzy dentystów Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Okręgowa rada lekarska przyjęła uchwałę, symbolicznie poświęcając rok 2023 prawom lekarza.
Sejm przeprowadził w środę debatę nad rządowym projektem ustawy o badaniach klinicznych produktów leczniczych stosowanych u ludzi. Wynika on z konieczności stosowania rozporządzenia UE dotyczących tej kwestii – przekazał wiceminister zdrowia Piotr Bromber.
Pacjenci nie będą się leczyć według zasad sprzed dwóch lat i to nie będzie kosztowało tyle, co dwa lata temu.
Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek,
zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.