Policjanci zwalczający przestępczość gospodarzą z mikołowskiej komendy zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem tutejszej prokuratury. Sprawa dotyczy wręczania łapówek za wypisywanie "lewych" zwolnień przez 53-letniego lekarza oraz wystawiania recept przez 49-letniego medyka, na których widniały dane innych pacjentów. Ponadto 4 osoby usłyszały zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za "lewe" zwolnienia. W sumie sprawcom przedstawiono 60 zarzutów.