Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w związku ze skandalicznym naruszeniem prawa, jakie miało miejsce przy procedowaniu projektu ustawy o zmianie ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce oraz niektórych innych ustaw, a który obecnie został skierowany do pierwszego czytania w trzecim dniu 38. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 29 i 30 września, 1 października 2021 r.