"Nagranie może naruszać dobra osobiste lekarza"

05.11.2019
Małgorzata Solecka
Kurier MP

Rzecznik Praw Lekarza Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie wniósł do Rady Etyki Mediów interwencję dotyczącą rażącego zaniedbania rzetelności nadawcy oraz rzetelności dziennikarskiej. Chodzi o emisję w TVP2 programu „Pytanie na śniadanie”, w trakcie którego poruszana była kwestia sposobu składania przez pacjentów skarg na szpitale i lekarzy oraz nagrywania wizyt u lekarza.

Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta

Konferencje MP
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.