Czy pacjenci będą płacić za leczenie w publicznych szpitalach?

03.04.2017
Małgorzata Solecka
Kurier MP

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowelizacją ustawy o działalności leczniczej, chcąc definitywnie rozstrzygnąć, że publiczne placówki, posiadające kontrakt z NFZ, mogą również świadczyć usługi komercyjnie. Czytaj: leczyć pacjentów za pieniądze. Czy to zwiastun rewolucji, czy ogromnych politycznych kłopotów Konstantego Radziwiłła i jego ekipy?

Fot. Jacek Babiel / Agencja Gazeta

Konferencje MP
  • Interna 2026
    Obejrzyj wykłady
    • zapalenie mięśnia sercowego – aktualne wytyczne ESC
    • zapalenie błony śluzowej żołądka
    • przewlekła choroba nerek – osiąganie remisji
    • Treat-to-target (T2T) w chorobach reumatycznych
    • hiperaldosteronizm pierwotny

Napisz do nas

Zadaj pytanie ekspertowi, przyślij ciekawy przypadek, zgłoś absurd, zaproponuj temat dziennikarzom.
Pomóż redagować portal.
Pomóż usprawnić system ochrony zdrowia.